czwartek, 5 stycznia 2012

Storczyki


U znajomych  co i rusz widziałam kwitnące storczyki i zazdrość mnie zżerała. Doniczki mają  ustawione w różnych miejscach, co jeden przekwitnie, to drugi  zakwita, a u mnie żadnego kwiatuszka przez kilka lat, jakby rośliny ktoś zaczarował.
 W listopadzie dałam storczykom ostatnią szansę i przeniosłam doniczki na parapet okienny. To był strzał w dziesiątkę. 31 grudnia storczyk sprawił mi miłą niespodziankę. Zakwitł pierwszy kwiat, a dzisiaj pojawił się trzeci.
Kwiaty są przepiękne, a że pogoda bura, ponura, wręcz depresyjna, tym bardziej cieszą moje oczy.10 komentarzy:

 1. Śliczne.I nie przestawiaj już ich nigdzie, ponieważ polubiły to miejsce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny jest. Moje storczyki też kwitły i mają nowe pędy ale zaatakowały je wełnowce , więc walczę o ich przeżycie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny jest. Moje storczyki też kwitły i mają nowe pędy ale zaatakowały je wełnowce , więc walczę o ich przeżycie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Storczyków mam 9 sztuk w różnych kolorach. Jeden jest o cytrynowych kwiatach. W tym roku kwitną mi ślicznie. Dwa z nich mają obecnie rozwinięte ponad 20 kwiatów. Uwielbiam storczyki, chociażby dlatego, ze nie trzeba ich często podlewać :)
  Twój storczyk ma śliczne kolory kwiatów, nie mam takiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Storczyki lubią parapety, byle nie południowe (takie są moje doświadczenia, choć słyszałam i o takich, które kwitną na południu). Mam jednego takiego szaleńca, co kwitnie nieprzerwanie od lutego ubiegłego roku, gdy kupiłam go całego w kwieciu. Zanim przekwitnie jeden pęd, już są następne, po 2-3 na raz.

  OdpowiedzUsuń
 6. storczyk śliczny.ja mam też uparciucha,nie chce kwitnąć,stoi na parapecie od dawna i nic tylko liści więcej,już tracę nadzieję na kwiaty

  OdpowiedzUsuń
 7. Janeczko - podziwiałam Twoje piękne storczyki. Masz rękę do kwiatów:)
  Mam nadzieje, że poradzisz sobie z tym paskudztwem.

  YarnAndArt - wszystkie okna w moim mieszkaniu wychodzą na południowy zachód. Na razie to miejsce storczykom służy, kwiatów przybywa, a jak słońce zbyt mocno przygrzeje, wesprę się roletami.

  Wytwory - ta mnogość kwiatów na dwóch storczykach robi wrażenie:) Pięknie muszą wyglądać:)

  Dorkamikrus - może tez trzeba przestawić Twojego uparciucha?

  OdpowiedzUsuń