poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Koszyczki i kurki


 

Dwa  zrobiłam z kordonka Perle 8, a owalny z kordonka  Limol ( o ile poprawnie odczytałam nazwę) szydełkiem 1,6 mm.  Koszyczki okrągłe  wykonałam  na podstawie schematów zamieszczonych w  czasopiśmie dot. szydełkowania - wiosna Wielkanoc.  Schemat koszyczka owalnego znalazłam tutaj.
Uszka doszyłam do koszyczków przed usztywnieniem.
Potem nastąpiły poszukiwania  naczyń, aby ładnie uformować koszyczki .  Dla okrągłych  najbardziej odpowiednia  okazała się  miseczka do wody, którą zabieram na dłuższe wyprawy z psem, a owalny suszyłam na plastikowym opakowaniu po koreczkach śledziowych.
Koszyczki usztywniłam cukrem zagotowanym w wodzie  - 1 łyżka cukru i 1 łyżka wody, naciągnęłam na wybrane formy i ustawiłam na suszarce  uszkami w dół. W  tej pozycji nie tylko uszka ładnie się formują, ale bardzo wygodnie jest modelować kształt koszyków.
Po wysuszeniu ozdobiłam je wstążeczkami, które nadają im świąteczny,  wiosenny i wesoły wygląd.
Do koszyczków trafią kurki trojaczki. Wzór mam w swoich zasobach, a znalazłam go kiedyś w internecie.  Ukrochmaliłam je  nierozcieńczoną Ługą, po czym naciągnęłam na cebulę. I tam sobie schły.

 Koszyczki  z kurkami i słodkościami  dostaną trzy dziewczynki z mojej rodziny - dwu, trzy i czterolatka.  Pewnie będą pytały, dlaczego nie ozdobiłam ich  różowymi wstążeczkami ( są na etapie różowości ), ale ja mam mnóstwo argumentów uzasadniających wybór zielonej i żółtej.


4 komentarze:

 1. Piękne koszyczki i kurki zrobiłaś. U Ciebie już świąteczny wystrój, a ja jeszcze nie mogę się zdecydować, jakie ozdoby mam przygotować, by potem ich część podarować.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne koszyczki. Super pomysł na prezent. Na pewno obdarowane dziewczynki sięe ucieszą

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne koszyczki:)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń