piątek, 15 kwietnia 2016

Przygotowania do komunii - wianekPrzedstawiłam wnuczce kilka propozycji kwiatków do wianka. Zdecydowała, że wszystkie kwiatki mają być białe, ale fajnie by było, gdyby miały perełki.
Giętki drut kupiłam w Obi, a wstążki i perełki wybrałyśmy w naszym ulubionym sklepie Red Button w Toruniu. Właścicielka sklepu  Pani Magda robi cudowne dziergadła ( chusty, swetry, szale, bolerka i inne wspaniałości), a jej sklep jest miejscem spotkań  maniaczek robótkowania. Brałam udział w jednym ze spotkań, a w sobotę 16 kwietnia wybieram się na kolejne.

Drut owinęłam satynową wstążką. Aby dobrze ją zabezpieczyć wykorzystałam pistolet do klejenia na gorąco.

Kwiatki zrobiłam z satynowej białej wstążki o szerokości 2,5 cm i 4 cm.
Do wykonania większych kwiatków  potrzebowałam kilka  kawałków wstążki o długości 40 cm każdy.  Podzieliłam je na pięć części  po 8 cm, a potem fastrygą formowałam płatki kwiatka.
Mniejsze kwiatki zrobiłam z kawałków wstążki po 15 cm każdy.  Podzieliłam je na pięć części po 3 cm.
W centrum kwiatków przyszyłam po trzy perełki.
W tyle wianka umieściłam  duży kwiatek, do którego przyszyłam ozdobę w postaci girlandy z perełek. Wykonałam go z kawałka wstążki o szerokości 4 cm i  długości 40 cm. W środku jest pięć perełek.
Wnuczka przymierzy wianek w poniedziałek. Ciekawa jestem jej reakcji. Chwilowo wianek ozdabia  styropianową głowę ubraną w dzianinową bluzkę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz