wtorek, 26 kwietnia 2016

Koronkowe mitenkiznalazłam na You Tube. Autorka filmu  pokazuje krok po kroku, jak je wykonać. Oprócz mitenek można obejrzeć inne wspaniałe prace wykonane ręką Olgi. Jestem wdzięczna i bardzo dziękuję  za możliwość nauczenia się, jak zrobić na szydełku takie cudo:)
Więcej czasu zajęło mi tłumaczenie wzoru z rosyjskiego i zapis po polsku aniżeli samo wykonanie mitenek, ale co tam. Warto było:)
Do wykonania mitenek wykorzystałam czarny  kordonek Babylo 20  i szydełko 1,5 mm.


Po wykonaniu czterech koronkowych taśm  zszyłam je i połączyłam tymczasowo nitką, aby można było swobodnie szydełkować dalszą część mitenek.


Następnie połączyłam koronkowe taśmy za pomocą 15 rzędów wzoru  i 3 rzędów ozdobnego wykończenia. Pomiędzy kciukiem a dłonią przy łączeniu kciuka z dłonią powstaje  spora przerwa, którą po skończeniu wykończenia  uzupełniłam dwoma elementami wzoru. Długość mitenki wynosi 18 cm.


Mitenki są eleganckei i równie ładnie będą wyglądały w innych kolorach. Myślę, że w białym kolorze będą pięknym dodatkiem do komunijnego ubioru.

3 komentarze:

  1. Fantastyczne mitenki :-) Piękny wzór i doskonały kolor - bardzo mi się podobają :-)
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę misterna robota, brawo :) Co do rosyjskiego - uczyłam się go w szkole kilkadziesiąt lat temu i też przydał mi się przy tłumaczeniu jakiegoś wzoru na szydełko :) To chyba jedyna zaleta tej nauki ;)

    OdpowiedzUsuń