sobota, 14 grudnia 2013

Dla domu

Kiedy już przetrwamy w domu remont, a potem  mycie,  czyszczenie wszystkiego z pyłu i ustawianie mebli na swoim miejscu, mam czas na przyjemności -  zmiany wystroju mieszkania.

Do kuchni uszyłam firankę, a właściwie mini firankę z białego, mięsistego lnu.  Ozdobą firanki jest plisa z 12 pięknych motywów szydełkowych. Motywy łączyłam ze sobą wykonując ostatnie okrążenie robótki.  Szydełkową plisę naszyłam na firankę, wycięłam tkaninę spod plisy, zabezpieczyłam to miejsce zygzakiem i firanka gotowa.

 Na szafkę w przedpokoju uszyłam bieżnik z cienkiego lnu w kolorze ecru i ozdobiłam go  jednym ze ściegów ozdobnych, który mam w swojej maszynie do szycia.I ostatnia rzecz uszyta do sypialni - narzuta na łóżko. Pracy było przy niej sporo. Ze względu na wymiary narzuty 225 x 210 cm prace przygotowawcze do szycia odbywały się na podłodze, bo  tylko tam mogłam ją swobodnie rozłożyć. Pani w sklepie z tkaninami wyszukała czekoladową tkaninę o szerokości  2,60 m. Starczyło jej bez problemu na całe łóżko. Zszywałam jedynie spód narzuty- cienką pikówkę.

Życzę Wam udanej i spokojnej niedzieli:)

Włączyłam moderowanie komentarzy, bo ktoś z USA uporczywie wysyła mi spamy. Wasze wpisy mogą się pojawić z niewielkim opóżnieniem.

6 komentarzy:

 1. Wspaniałe dokonania, firanka kuchenna -wyjątkowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Antonino:) Firanka jest prosta, a ten śliczny, szydełkowy motyw dodaje jej uroku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie ustroiłaś dom. I wiele pracy swojej włożyłaś, tym bardziej ten dom zyska, a rodzinie milej w ich otoczeniu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzór szydełkowej wstawki mnie zachwycił! Pięknie wygląda taka firanka :)
  Również narzuta i bieżnik prezentują się wspaniale - słowem, dom zyskał nowy wygląd na Święta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczne wszystko ale firanka jak dla mnie numer 1:)
  Pozdrawiam Lacrima

  OdpowiedzUsuń
 6. O, dom na święta nową szatę dostał. :-)
  Myślałam, że koronka, to frywolitka, a tu szydełko. Piękna.

  OdpowiedzUsuń