poniedziałek, 28 marca 2016

Zanim trafi na kołowrotek

Mam jeszcze sporo alpaki  do przędzenia. Posegregowałam ją kolorystycznie, zapakowałam w cztery worki, zabezpieczyłam przed molami ( mam nadzieję ) i sukcesywnie przygotowuję do przędzenia.
Praca idzie mi mozolnie, bo runo jest brudne i mocno zanieczyszczone. Na razie przerobiłam worek alpaki w kolorze gorzkiej czekolady.
Zrobiłam z niej ciepły szal  w warkocze. Zapomniałam niestety zrobić zdjęcie :(

Teraz jestem na etapie czyszczenia i przędzenia alpaki w kolorze mlecznej czekolady. Włosy są bardzo długie, często się plączą, masa w nich drobin i drobinek, ale się nie poddaję.  Została mi jeszcze do wyprania i oczyszczenia jedna partia.
Trochę się obawiam, czy wystarczy jej na kolejny szal, który już jest na drutach. Sporo runa idzie na straty.Ten etap bardzo lubię. Delikatne, puchate taśmy runa zdjęte z glęplarki zaraz powędrują na kołowrotek.


Podczas czyszczenia runa, przędzenia, dziergania, szycia lub szydełkowania  ręce i oczy mam zajęte. Cieszę się, że mogę nadal korzystać z książek, bo jest spory wybór audiobooków. Ostatnio wróciłam do pozycji  "Imię róży" Umberto Eco, a teraz skończyłam słuchać "Kobiet  z Czerwonych Bagien" Grażyny Jeromin- Gałuszki.


Następna w kolejce czeka "Boża podszewka".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz